Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Купівля земельної ділянки з обтяженням

1
03:20, 21.09.2024
Купівля земельної ділянки з обтяженням
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, приватний підприємець, який займається вирощуванням сільськогосподарських культур, маю намір придбати земельну ділянку площею 10 гектарів в Одеській області. Вхідні дані свідчать, що ця ділянка вже має власника, який бажає її продати. Проте, виникли деякі складності, які стосуються юридичних нюансів цієї ситуації. За інформацією власника, земельна ділянка вже була заручена в одному з комерційних банків України як об'єкт забезпечення кредиту. Власник стверджує, що кредит вже погашено, але банк ще не видалив обтяження з реєстру. Отже, які дії мені слід виконати для законного придбання вказаної земельної ділянки, які ризики я можу зіткнутись і як забезпечити свої інтереси в цьому питанні? Чи можу я звернутися до банку з проханням видалити обтяження, або це має зробити власник? Які документи потрібні для перевірки відомостей про погашення кредиту і видалення обтяження? Які подальші дії я маю здійснити після видалення обтяження для безперешкодного придбання земельної ділянки? Чи можливі юридичні труднощі, які можуть виникнути при реєстрації прав власності?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:42, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

При придбанні земельної ділянки, яка була заручена в банку як забезпечення кредиту, важливо вжити всіх необхідних заходів для забезпечення законності та безпеки угоди. Ваша ситуація передбачає кілька ключових кроків.

По-перше, необхідно переконатися, що кредит дійсно погашено, і отримати підтвердження з боку банку про це. Власник земельної ділянки повинен звернутися до банку з проханням надати довідку про погашення кредиту та видалення обтяження з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Згідно з п. 2 ст. 25 Закону України "Про іпотеку", після повного виконання боржником своїх зобов'язань банк зобов'язаний вжити заходів для зняття обтяження.

Ви, як покупець, також можете звернутися до банку для підтвердження інформації, проте видалення обтяження — це обов'язок власника ділянки. Вам слід запросити у власника копію довідки про погашення кредиту та документ про видалення обтяження, виданого банком. Це надасть вам впевненість у відсутності обтяжень на ділянку.

Після отримання підтвердження про зняття обтяження, наступним кроком є перевірка статусу ділянки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Це можна зробити через звернення до державного реєстратора або через онлайн-сервіс Міністерства юстиції України.

Як тільки ви переконаєтесь у відсутності обтяжень, можна приступати до укладення договору купівлі-продажу. Договір повинен бути нотаріально посвідченим відповідно до вимог ст. 657 Цивільного кодексу України.

При підписанні договору важливо забезпечити наявність всіх необхідних документів, включаючи:
- Паспорт та ідентифікаційний код продавця та покупця.
- Документи, що підтверджують право власності продавця на ділянку.
- Довідка про погашення кредиту та документ про зняття обтяження.
- Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Після укладення угоди нотаріус реєструє ваше право власності в Державному реєстрі. Юридичні труднощі можуть виникнути, якщо виявляться інші претензії на цю ділянку або неточності в документах. Для зменшення ризиків рекомендується заручитися підтримкою юриста, який спеціалізується на операціях із земельними ділянками, щоб перевірити всі документи та супроводжувати угоду.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы