Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Земельні спори: проблема поділу сільськогосподарської землі між спадкоємцями

1
19:20, 22.09.2024
Земельні спори: проблема поділу сільськогосподарської землі між спадкоємцями
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маю проблему, що стосується земельного права в Україні. Ситуація ускладнена тим, що виник сімейний земельний спір, яким маю займатися я, як спадкоємець. Моя бабуся була власником великої ділянки сільськогосподарської землі. Після її смерті, відповідно до закону про спадкування в Україні, ця земля має бути розділена між наслідниками. Залишилися я, як онук, і мій дядько, як син покійної. Однак виникли певні нюанси. Мій дядько проживає за кордоном і не має громадянства України, що, як я розумію, може вплинути на його право на спадкування землі. Я ж проживаю в Україні, але не маю досвіду в сільському господарстві та не знаю, чи можу я використовувати цю землю згідно з її цільовим призначенням. Також є питання щодо податків на землю. Якщо я стану власником цієї ділянки, які податки мені доведеться платити? Чи можливе змінити цільове призначення землі, щоб використовувати її не для сільського господарства, а, наприклад, для будівництва? Буду вдячний за допомогу в розробці стратегії вирішення цього земельного спору, що включає питання спадкування, земельного кодексу України, податкового законодавства та правил зміни цільового призначення землі.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:54, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації існує кілька аспектів, які потребують уваги відповідно до чинного законодавства України.

1. **Спадкування земельної ділянки**. Згідно з Цивільним кодексом України (ЦКУ), спадкування здійснюється за законом або за заповітом (статті 1216-1308). У разі спадкування за законом, спадкоємці першої черги - діти, чоловік/дружина та батьки спадкодавця (стаття 1261 ЦКУ). Ви, як онук, можете претендувати на спадщину, якщо інші спадкоємці відмовляться від своєї частки або за відсутності спадкоємців першої черги. Наявність чи відсутність громадянства України у вашого дядька не впливає на його право на спадкування, проте може ускладнити питання власності на землю, оскільки іноземці не можуть володіти земельними ділянками сільськогосподарського призначення (стаття 81 Земельного кодексу України).

2. **Цільове призначення землі**. Якщо ви станете власником земельної ділянки, для зміни її цільового призначення потрібно буде звернутися до місцевої ради або ОТГ з заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (стаття 20 Земельного кодексу України). Така зміна можлива, але вона потребує дотримання певних процедур і отримання відповідних дозволів.

3. **Податки на землю**. Власники земельних ділянок в Україні зобов'язані сплачувати земельний податок, який визначається згідно з Податковим кодексом України (ПКУ). Ставка податку залежить від нормативної грошової оцінки землі та її цільового призначення (стаття 274 ПКУ). Вам слід звернутися до місцевого органу державної податкової служби для отримання детальної інформації про розмір податку.

4. **Використання землі**. Якщо у вас немає досвіду в сільському господарстві, ви можете розглянути можливість передачі земельної ділянки в оренду. Це дозволить отримувати дохід від землі, не займаючись безпосередньо її обробкою. Оренда земельних ділянок регулюється Законом України "Про оренду землі".

Щоб розробити стратегію вирішення вашого питання, рекомендую звернутися до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на земельному праві та спадкових справах. Це дозволить врахувати всі нюанси вашої ситуації та забезпечити дотримання всіх процедур, передбачених законодавством України.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы