Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Как подать в суд на соседа?

1
12:52, 09.08.2012
Как подать в суд на соседа?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня
Ситуація наступна: в 80х роках моя мама отримала квартиру від підприємства. Квартира є частиною приватного дому, поділеного на 8 квартир. Наше та сусідське помешкання об"єднані спільним коридором. Через цей коридор також здійснюється вхід до кладової (в техпаспорті зазначеної як вбудована шафа, площа 2 кв.м), що межує з нашою квартирою. Попередні власники нашої квартири дозволяли користуватись кладовою сусідам, а оскільки ми не планували там проживати, претензій на цей рахунок ми не пред"являли. в 2000 році була проведена приватизація, оскільки кладова відноситься до нашої квартири, в техпаспорті та відповідно праві власності вона є нашою. в 2011 році був розпочатий процес приватизації земель (під домом, сараєм, городом та клумбою) за участі власників всіх 8 квартир. Тут виникла проблема з сусідами, вони стверджують що кладова належить їм та відмовляються підписувати документи (технічна документація по складанню державних актів на право власності на земельні ділянки). Я не хочу дарувати їм частину землі та приміщення і планую подати на них в суд. Мене цікавлять такі питання:
1) чи має якесь значення те, що кладова протягом 30 років використовувалась сусідами
2) до якого суду потрібно подавати позов по цій справі
3) на які статті та нормативно-правові акти звернути увагу при складанні позовної заяви
4) де можна знайти зразок позовної заяви
5) які документи мають бути у додатках до заяви.
Буду дуже вдячна за допомогу.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:02, 09.08.2012
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

1) Використання кладової сусідами протягом 30 років може мати значення, якщо вони спробують заявити про набуття права власності на кладову за набувальною давністю. Згідно з статтею 344 Цивільного кодексу України, особа, яка добросовісно, відкрито і безперешкодно володіє нерухомим майном протягом 10 років, може набути право власності на це майно. Проте, це право має бути підтверджене судом. Якщо ж у вас є документи, які підтверджують ваше право власності на кладову, ці обставини можуть заперечити їх претензії.

2) Позов потрібно подавати до місцевого загального суду за місцем знаходження нерухомого майна, відповідно до статті 30 Цивільного процесуального кодексу України.

3) При складанні позовної заяви варто звернути увагу на такі статті та нормативно-правові акти:
- Стаття 344 Цивільного кодексу України (набуття права власності за набувальною давністю).
- Стаття 316, 317 Цивільного кодексу України (право власності).
- Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду".
- Земельний кодекс України, зокрема статті щодо прав на землю під приватизованими об’єктами.

4) Зразки позовних заяв можна знайти на офіційних сайтах судів або в юридичних довідниках. Також можна звернутися до адвоката за консультацією та допомогою у підготовці позовної заяви.

5) До позовної заяви слід додати документи, які підтверджують ваше право власності на кладову та земельну ділянку, зокрема:
- Копії технічного паспорта на квартиру.
- Свідоцтво про право власності на квартиру.
- Документи, що підтверджують приватизацію квартири.
- Будь-які інші документи, що підтверджують ваші права на кладову та земельну ділянку.
- Копія технічної документації на земельну ділянку.
- Квитанція про сплату судового збору.

Звернення до суду є складним процесом, тому доцільно також звернутися за юридичною допомогою для належного захисту ваших прав та інтересів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы