Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Земля під спільною власністю: як розподілити?

1
02:11, 23.09.2024
Земля під спільною власністю: як розподілити?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є співвласником земельної ділянки разом зі своїми братами. Згідно з документами, ми маємо рівні частки, але з часом стали виникати розбіжності щодо її використання. Одне з братів хоче здати свою частку в оренду для ведення сільськогосподарської діяльності, інший планує влаштувати там рекреаційну зону для себе, а я хотів би продати свою частку, оскільки маю фінансові труднощі. Як вирішити цей конфлікт інтересів? Чи можливо розподілити землю так, щоб кожен з нас міг вільно розпоряджатися своєю частиною? Яким чином можна провести такий розподіл, якщо земельна ділянка знаходиться в оренді? Чи можу я продати свою частку без згоди інших співвласників? Які можливі юридичні наслідки для мене і інших співвласників у разі продажу моєї частки? Чи потрібно нам усім разом звертатися до нотаріуса, щоб оформити розподіл або продаж? Які документи потрібні для цього?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:56, 23.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні співвласники земельної ділянки мають право розпоряджатися своєю часткою, але з врахуванням певних законодавчих норм та прав інших співвласників. Для вирішення конфлікту інтересів та можливого розподілу землі слід враховувати кілька аспектів.

По-перше, відповідно до статті 356 Цивільного кодексу України, кожен співвласник має право на виділ своєї частки в натурі (фізичний поділ земельної ділянки), якщо це можливо. Для цього необхідно, щоб земельна ділянка могла бути розділена без шкоди для її цільового призначення та без порушення вимог земельного законодавства.

Якщо земельна ділянка знаходиться в оренді, варто звернути увагу на умови договору оренди. Згідно з статтею 32 Закону України "Про оренду землі", зміна власника земельної ділянки не є підставою для зміни або розірвання договору оренди. Однак, у разі поділу земельної ділянки, орендар має бути повідомлений про це, щоб внести відповідні зміни в договір.

Щодо продажу своєї частки, стаття 362 Цивільного кодексу України встановлює переважне право інших співвласників на купівлю частки, що продається. Ви повинні письмово повідомити інших співвласників про ваш намір продати частку, зазначивши ціну та інші умови продажу. Якщо вони не виявлять бажання придбати вашу частку протягом одного місяця, ви маєте право продати її третій особі.

Юридичні наслідки продажу частки можуть включати зміну умов договору оренди, якщо він існує, а також необхідність узгодження нових умов використання землі з новим співвласником.

Для оформлення розподілу або продажу необхідно звернутися до нотаріуса. Вам знадобляться наступні документи: правовстановлюючі документи на землю (державний акт або витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно), документ, що посвідчує особу, а також письмова згода інших співвласників у разі продажу частки. Якщо мова йде про виділ частки в натурі, додатково може знадобитися технічна документація щодо поділу земельної ділянки.

Розподіл землі або продаж частки потребує злагодженої роботи всіх співвласників та, можливо, залучення фахівців для забезпечення законності та справедливості процесу.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы