Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Земельні спори: проблема поділу спадщини

1
11:25, 21.09.2024
Земельні спори: проблема поділу спадщини
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, зіткнулася з такою ситуацією: мій батько помер, залишивши в спадщину земельну ділянку площею 1 гектар. Згідно із заповітом, землю розділено порівну між мною та моєю сестрою. Проте, протягом років, вона жила за кордоном, і я самостійно займалася управлінням цією землею, вкладаючи значні зусилля та кошти в її обробку та розвиток. Зараз, коли сестра повернулася, вона претендує на свою частину землі. Якщо врахувати те, що я вкладала свої ресурси в підтримку землі, чи є якийсь спосіб врахувати це при поділі майна? Чи можливо таке, що сестра зможе вимагати від мене компенсації за роки, коли вона не могла користуватися своєю частиною землі? Які юридичні нюанси і можливі підводні камені можуть виникнути в цьому процесі?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
11:40, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації важливо врахувати кілька аспектів українського законодавства, що стосуються спадщини, спільної власності та можливості відшкодування вкладених коштів.

По-перше, відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України (ЦКУ), спадкування є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Оскільки заповіт передбачає поділ землі порівну між вами та вашою сестрою, обидві ви є співвласниками земельної ділянки, що підтверджується статтею 355 ЦКУ.

Щодо ваших вкладень у землю, стаття 360 ЦКУ передбачає право співвласника на відшкодування витрат, понесених на утримання та поліпшення майна, якщо такі витрати були здійснені за згодою інших співвласників або якщо вони є необхідними. Ви маєте право вимагати відшкодування частини витрат, якщо доведете, що вони були необхідними для підтримки або підвищення вартості земельної ділянки.

З іншого боку, сестра може вимагати компенсації за користування її частиною землі, якщо зможе довести, що вона не могла користуватися своєю частиною через ваше одноосібне володіння. Це питання також регулюється статтею 369 ЦКУ, яка передбачає, що співвласники повинні домовлятися про порядок користування спільним майном.

У випадку, якщо ви не зможете досягти згоди з сестрою, ви можете звернутися до суду для вирішення спору. Суд може врахувати ваші вкладення та обставини користування землею при визначенні компенсаційних виплат чи інших умов поділу.

Важливо також розглянути можливість укладення угоди між вами та вашою сестрою, яка могла б врегулювати питання відшкодування та визначити порядок подальшого користування земельною ділянкою. Така угода може бути оформлена у вигляді нотаріально завіреної угоди.

Рекомендується звернутися до юриста для отримання більш детальних консультацій та правової допомоги у вашій конкретній ситуації, оскільки кожен випадок може мати свої унікальні обставини і потребувати індивідуального підходу.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы