Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з відшкодуванням шкоди внаслідок автомобільної аварії

1
13:36, 15.10.2024
Проблема з відшкодуванням шкоди внаслідок автомобільної аварії
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Шановний юристе, мене звати Надія Константинівна. Нещодавно мені сталася автомобільна аварія, в результаті якої мій автомобіль отримав серйозні пошкодження, а також я отримала тілесні ушкодження. Винуватець аварії визнав свою провину, але відмовляється виплачувати мені компенсацію за шкоду. Моє питання полягає в тому, які є мої права у ситуації, коли винуватець аварії відмовляється відшкодувати завдані мені збитки, і які дії мені потрібно підприйняти для отримання відшкодування шкоди від сторони, що спричинила аварію. Чи можливо звернутися до суду у цьому випадку, і які документи мені потрібно мати для успішного розгляду справи? Буду вдячна за вашу консультацію та рекомендації у цій складній ситуації.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:12, 15.10.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У разі, якщо винуватець аварії відмовляється добровільно відшкодувати завдану шкоду, ви маєте право звернутися до суду для захисту своїх прав. Згідно з Цивільним кодексом України, а саме статтями 1166 та 1187, особа, яка завдала шкоду, зобов'язана її відшкодувати. Це означає, що ви можете вимагати компенсацію за матеріальні збитки (ремонт автомобіля) та моральну шкоду (якщо така мала місце).

Для того, щоб звернутися до суду, вам необхідно підготувати наступні документи:

1. **Позовну заяву**. У ній потрібно викласти обставини справи, вказати вимоги до відповідача, а також обґрунтувати розмір шкоди, яку ви вимагаєте відшкодувати.

2. **Документи, що підтверджують вашу правову позицію**:
- Протокол про адміністративне правопорушення, складений поліцією на місці аварії. Цей документ може містити визнання вини іншою стороною.
- Довідка про ДТП, яку видає поліція.
- Експертний висновок про вартість ремонту автомобіля або акт оцінки пошкоджень.
- Медичні документи, що підтверджують наявність і характер тілесних ушкоджень, а також витрати на лікування.
- Інші докази, які можуть підтвердити заподіяну вам шкоду (наприклад, свідчення свідків).

3. **Квитанція про сплату судового збору**. Розмір судового збору та порядок його сплати визначено Законом України "Про судовий збір".

Також можна розглянути можливість мирного врегулювання спору шляхом переговорів із винуватцем або за допомогою медіатора. Однак якщо це не призводить до результату, судовий розгляд є законним способом захисту ваших прав.

Варто також звернути увагу, що, відповідно до Закону України "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", ви маєте право на страхове відшкодування, якщо винуватець має страховий поліс. У такому випадку можна звернутися до страхової компанії винуватця ДТП з відповідною заявою.

Отже, вам слід зібрати всі необхідні документи і подати позов до суду, щоб отримати відшкодування завданої шкоди. У разі потреби, рекомендується звернутися за допомогою до професійного адвоката, який допоможе належним чином підготувати позовну заяву і представлятиме ваші інтереси у суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Землі запасу
13:41, 16.06.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы