Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Захист прав власника земельної ділянки

1
13:45, 22.09.2024
Захист прав власника земельної ділянки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мені, як власнику земельної ділянки, виникло кардинальне й складне юридичне питання щодо захисту моїх прав і законних інтересів у контексті земельного права. Конкретно, маючи земельну ділянку, яку я використовую в комерційних цілях, я зіткнувся з проблемою незаконного втручання в моє право на володіння, користування та розпорядження цією ділянкою. Декілька осіб, які представляють себе як представники забудовника, без мого дозволу розпочали будівельні роботи на моїй ділянці. Вони намагаються втрутитися в моє право власності, посилаючись на нібито існуючий договір між мною та забудовником, якого я не укладав і про який не знаю. Крім того, вони заявляють, що моя земельна ділянка є частиною території, що підлягає реалізації інвестиційного проекту. Якими юридичними механізмами я можу захистити своє право власності, враховуючи, що дії цих осіб є незаконними, але вони мають певну документацію, яку вони вважають законною? Які кроки мені варто зробити для вирішення цієї проблеми, і які юридичні наслідки може мати таке втручання у моє право власності на землю?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:05, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли ваші права на земельну ділянку порушуються, захист ваших інтересів може бути здійснений через використання різних юридичних механізмів. Відповідно до чинного законодавства України, зокрема Земельного кодексу України та Цивільного кодексу України, ви маєте низку правових інструментів для захисту свого права власності.

1. **Перевірка правовстановлюючих документів**: Перш за все, важливо перевірити всі наявні у вас документи, що підтверджують право власності на зазначену земельну ділянку (державний акт на право власності на землю, договір купівлі-продажу, рішення органу місцевого самоврядування тощо).

2. **Оскарження дій забудовника**: Якщо у осіб, які проводять незаконну забудову, є якась документація, яка, на їхню думку, дає їм право вести будівельні роботи, слід звернутися до суду з позовом про визнання таких дій незаконними та про визнання недійсними документів, на які вони посилаються. Відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України, ви маєте право звернутися до суду для захисту свого майнового права.

3. **Звернення до правоохоронних органів**: Варто подати заяву до поліції за фактом незаконного привласнення вашої земельної ділянки та незаконного будівництва. Такі дії можуть містити ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 197-1 Кримінального кодексу України (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво).

4. **Звернення до органів державної влади**: Рекомендується звернутися до місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування для отримання роз'яснень щодо правомірності дій забудовника та наявності будь-яких рішень про реалізацію інвестиційних проектів на вашій території.

5. **Судовий захист**: Подання позову до суду про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою (стаття 391 Цивільного кодексу України) може бути ефективним засобом відновлення ваших прав. Ви можете вимагати припинення будівельних робіт та відшкодування збитків, завданих незаконними діями.

6. **Тимчасові заходи**: На час розгляду справи в суді може бути доцільно клопотати про застосування заходів забезпечення позову, які можуть включати заборону на проведення будівельних робіт.

Застосування наведених вище заходів дозволить вам ефективно захистити своє право власності на земельну ділянку. Важливо діяти оперативно та зібрати якомога більше доказів, які підтверджують ваше право власності та незаконність дій забудовника.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы