Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Як отримати у спадщину ФГ з майном

1
20:26, 10.12.2018
Як отримати у спадщину ФГ з майном
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Громадянин, який помер мав ФГ (фермерське господарство), в статуті він був прописаний один, але перед смертю він в «Статут» вписав іншого громадянина, який не є його родичем (що передбачено чинним Законодавством, а саме ЗУ «Про фермерське господарство»). У померлого є двоє дітей. Після смерті свого батька діти звернулися до особи, яка обробляє землю померлого з вимогою віддати земельну ділянку після жнив. Користувач цієї земельної ділянки повідомив, що, аби не він то дану земельну ділянку взагалі би забрали органи місцевого самоврядування та повідомив, що кожного року буде сплачувати грошові кошти за користування цією земельною ділянкою.
Дайте будь-ласка відповідь на такі питання:
- Чи мають право діти отримати у спадщину фермерське господарство?
- Так, як вказана земельна ділянка обробляється не законним учасником ФГ, після вступу дітей у спадщину – вони матимуть право обробляти дану земельну ділянку з подальшим виключенням вищевказаного учасника ФГ?
По останньому питання – якщо діти Законно набудуть право власності на ФГ та Законно почнуть обробляти вказану земельну ділянку (оскільки юридично дане ФГ існує). Органи місцевого самоврядування матимуть право забрати цю земельну ділянку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:01, 10.12.2018
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Відповідно до чинного законодавства України, питання спадкування фермерського господарства та земельних ділянок регулюються рядом нормативно-правових актів, зокрема, Цивільним кодексом України (ЦКУ) та Законом України "Про фермерське господарство".

1. **Право на спадкування фермерського господарства:** Згідно з статтею 1216 ЦКУ, спадкування - це перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла, до інших осіб. Оскільки фермерське господарство є частиною майна громадянина, воно може бути об'єктом спадкування. Якщо у статуті фермерського господарства передбачено можливість включення інших осіб і таке включення було здійснено за життя власника, ця особа може мати права на участь у господарстві. Однак, діти померлого мають право вимагати свою частку у спадщині, включаючи частку у фермерському господарстві, відповідно до статті 1261 ЦКУ, яка визначає черговість спадкування за законом.

2. **Право на обробку земельної ділянки:** Якщо діти вступають у спадщину, вони набувають права на майно, що входить до складу спадщини, зокрема на земельні ділянки. Якщо земельна ділянка обробляється особою, яка не є законним учасником фермерського господарства після смерті спадкодавця, діти мають право вимагати відшкодування за користування земельною ділянкою або її повернення. Відповідно до статті 1220 ЦКУ, спадщина відкривається з моменту смерті спадкодавця, і саме з цього моменту діти можуть розпочати процес оформлення спадщини.

3. **Право органів місцевого самоврядування:** Щодо можливості органів місцевого самоврядування забрати земельну ділянку, це можливо лише у випадках, передбачених законом. Згідно з Земельним кодексом України, вилучення земельних ділянок може відбуватися для суспільних потреб або з інших підстав, визначених законодавством. Проте, якщо діти законно вступають у спадщину і здійснюють обробку земельної ділянки відповідно до умов, передбачених договором оренди або власності, підстав для вилучення земельної ділянки органами місцевого самоврядування немає.

Таким чином, діти мають право на спадкування фермерського господарства та пов'язаних з ним земельних ділянок, за умови належного оформлення спадщини. Вони можуть здійснювати управління господарством та обробку земельної ділянки, якщо це відповідає умовам спадкування та чинного законодавства України.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Завещание
07:38, 22.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы