Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Втрата прав на землю через недбалість.

1
17:09, 20.09.2024
Втрата прав на землю через недбалість.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
За останні декілька років я, як громадянин України, оформлював право власності на земельну ділянку, яка була у власності моєї родини з 1991 року. У 2004 році ми отримали свідоцтво про право власності на землю. Однак, через ряд обставин, зокрема, через мою власну недбалість та незнання законодавства, я не здійснив державну реєстрацію своєї власності у встановлені терміни. В 2018 році я вирішив продати ділянку, але виявилося, що я не можу це зробити, оскільки відповідні державні реєстри не містять інформації про моє право власності на дану ділянку. Я звернувся до місцевого органу державної реєстрації, але мені було відмовлено у реєстрації моєї власності, оскільки терміни для цього вже минули. Я розумію, що я мав необхідність додержуватися встановлених термінів та процедур, але чи існує будь-який законний спосіб вирішення цієї проблеми? Чи можу я відновити своє право власності на земельну ділянку, враховуючи що я маю на руках всі необхідні документи, що підтверджують моє право власності, але який був не вчасно зареєстрований у відповідних державних органах?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:39, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до законодавства України, державна реєстрація права власності на нерухоме майно є обов'язковою процедурою, яка підтверджує право власності на земельну ділянку. Проте, існує кілька шляхів для вирішення вашої проблеми.

По-перше, слід зазначити, що згідно з частиною 3 статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації незалежно від часу його набуття. Це означає, що, хоча терміни реєстрації порушені, теоретично можливість зареєструвати право власності залишається.

По-друге, вам слід звернутися до місцевого органу державної реєстрації прав з відповідною заявою про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, надавши всі наявні у вас документи, які підтверджують ваше право власності, зокрема свідоцтво про право власності, отримане у 2004 році. У разі відмови у державній реєстрації ви маєте право оскаржити таку відмову в адміністративному порядку або в суді.

По-третє, розгляньте можливість звернення до суду з позовом про визнання права власності на підставі наявних у вас документів. Суд може визнати ваше право власності, і на підставі рішення суду ви зможете здійснити державну реєстрацію права власності.

Крім того, згідно з частиною 2 статті 392 Цивільного кодексу України, власник може звернутися до суду з позовом про визнання права власності, якщо його право оспорюється або не визнається іншою особою, що може бути застосовано у вашій ситуації.

Враховуючи зазначене, ваші дії можуть включати звернення до відповідних органів з клопотанням про реєстрацію, а у разі відмови — звернення до суду для визнання права власності з подальшою державною реєстрацією.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Рейдерство
22:23, 12.07.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы