Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне використання земельної ділянки

1
02:01, 21.09.2024
Незаконне використання земельної ділянки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, є власником земельної ділянки в сільській місцевості, яка перебуває в моєму приватному власному користуванні. На даній ділянці розташований приватний будинок, а також невелике поле для ведення особистого підсобного господарства. Відповідно до договору купівлі-продажу, я маю повне право використовувати цю землю для своїх потреб. Втім, за останній час я помітив, що мій сусід, який має земельну ділянку поряд, без мого дозволу використовує частину моєї землі для ведення свого господарства. Він використовує мою землю для випасу своєї худоби, а також засіяв частину моєї ділянки. Всі мої спроби врегулювати це питання мирним шляхом не увінчалися успіхом, адже сусід відмовляється визнавати мої права на землю. Які юридичні кроки я можу зробити, щоб вирішити цю проблему? Які законодавчі акти регулюють це питання і які санкції можуть бути застосовані до мого сусіда за незаконне використання моєї земельної ділянки?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:35, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації, як власника земельної ділянки, ви можете скористатися кількома правовими механізмами для захисту своїх прав. Ось кілька кроків, які ви можете розглянути:

1. **Фіксація порушення**: Спочатку варто зафіксувати факт незаконного використання вашої земельної ділянки. Це може бути зроблено шляхом фотографування, відеозапису, залучення свідків або складання акту з місцевими органами влади.

2. **Направлення письмового попередження**: Спробуйте направити сусідові письмове попередження з вимогою припинити порушення вашого права власності, зазначивши конкретні факти та докази. Це може бути зроблено через рекомендований лист з повідомленням про вручення.

3. **Звернення до органів місцевого самоврядування**: Ви можете повідомити про ситуацію органи місцевого самоврядування, які зобов'язані контролювати дотримання земельного законодавства. Вони можуть провести перевірку та надати висновки.

4. **Юридичний позов**: Якщо мирне врегулювання не дало результатів, ви можете подати позов до суду про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та/або відшкодування збитків. Відповідно до статті 391 Цивільного кодексу України, власник має право вимагати усунення будь-яких порушень його прав, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням володіння.

5. **Звернення до поліції**: У випадку, якщо дії сусіда мають ознаки самоуправства, ви можете звернутися до поліції з заявою про вчинення адміністративного правопорушення за статтею 103-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки.

6. **Відшкодування збитків**: Якщо ви зазнали матеріальних збитків через дії сусіда, ви маєте право вимагати їх відшкодування через судовий позов відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України.

Законодавство України забезпечує захист прав власності, зокрема через Земельний кодекс України, Цивільний кодекс України та інші нормативно-правові акти. У разі складності ситуації або необхідності в деталізації правових процедур, рекомендується звернутися за допомогою до кваліфікованого адвоката чи юриста.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы